Twoje zamówienie

Waluta:

  • EUR
  • GBP
  • PLN
  • USD

Twój koszyk jest pusty

Obserwuj nas

Tworzymy dla ludzi, którzy wierzą w wyższość wolności nad patentami, w swobodę korzystania z przedmiotu zamiast bycia niewolnikiem jego funkcji, w budowanie więzi w miejsce marketingowego komunikatu, w przewagę wspólnej wiedzy nad korporacyjną chęcią zysku.

Tutaj znajdziesz projekty i instrukcje, które umożliwią samodzielnie wykonanie naszych produktów.

Możesz je pobrać całkowicie legalnie i darmowo.

Jeżeli chcesz zrealizować swój pomysł, projekt czy niezwykły wynalazek – napisz: psp@hedoco.com.

Wierzymy, że projektowanie i produkowanie to współtworzenie świata, nie tylko materialnego - świata potrzeb, rozwiązań i nowych wyzwań. Chcemy, by ten świat był lepszy, mniej zaśmiecony i dostępny dla wszystkich.
Tworzymy markę społecznie odpowiedzialnego designu, której projekty dostęne są dla wszystkich użytkowników. Każdy ma możliwość samodzielnie wykonać projekt Hedoco z własnych materiałów, według założeń przez nas udostępnionych. Może wykorzystać własny, nadmiarowy materiał, użyć materiałów z recyclingu. Dzięki temu również, nasze projekty są ekonomicznie dostępne dla wszystkich, chcących poświęcić swój czas i pracę na stworzenie własnego wariantu.

Wierzymy w swobodę korzystania z przedmiotu, zamiast bycia niewolnikiem jego funkcji.
Projektujemy tak, żeby ułatwić użytkownikowi dostosowanie produktu do swoich szczególnych potrzeb, jeśli będzie miał na to ochotę. Nasze produkty są w pełni i z zamierzenia hakowalne, czyli możliwe do przerobienia. Jeśli programujemy jakąś funkcjonalność, można ją przeprogramować, jeśli projektujemy konkretne rozwiązanie ergonomiczne - można je przeprojektować. Razem z projektem udostępniamy kompletą wiedzę o jego konstrukcji i działaniu. Nie boimy się, że ktoś przekształci nasz pomysł w coś lepszego od pierwowzoru. Wręcz przeciwnie - liczymy na inwencję użytkowników i na odkrywanie nowych rozwiązań czy zastosowań.

Wierzymy w wyższość wolności nad patentami.
Uważamy tradycyjne rozwiązania dotyczące praw autorskich za relikt epoki telewizyjnej, w której komunikat wysyłany był jednostronnie - wiedza była kumulowana przez niewielu, a informacja przepływała od autorytetów do “nieoświeconych” mas. Otwarte rozwiązania to przyszłość, nie tylko w kontekście biznesowym, ale także jako wartość dla społeczeństwa informacyjnego w zbliżającej się erze personal manufacturing.

Kultura Do It Yourself, którą współtworzymy, oraz Open Design, stoją w opozycji do opatentowania wiedzy i histerii napędzanej przez korporacje prawnicze oraz lobby producenckie, w wyniku której firmy zamiast rozwijać swoje produkty, w sytuacji zdrowej konkurencji, wydają fortuny na pozwy sądowe, w imię ochrony rozwiązań, do których nikt nie ma dostępu. Klienci Hedoco mogą zarówno kupić gotowe produkty marki, jak i samodzielnie wykonać lub zmodyfikować każdy z nich. Jest to możliwe dzięki licencji Creative Commons, promującej otwarty model współpracy między użytkownikiem, projektantem i producentem. Produkty Hedoco można kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i wykonywać na swój użytek oraz tworzyć projekty zależne, przy uznaniu autora pierwotnego projektu. W dziedzinie mody i projektowania jest to na polskim rynku rozwiązanie unikalne.

Wierzymy w przewagę wspólnej i ogólnodostępnej wiedzy nad korporacyjną chęcią zawłaszczenia.
Tylko wolny obieg wiedzy jest w stanie zagwarantować poprawne funkcjonowanie społeczeństwa i jego dalszy rozwój. Żyjemy w świecie ponad granicami geograficznymi, ale granice nie do przejścia często zaczynają się zaraz za obudową naszego telefonu czy komputera. Sytuacje, w których kupując urządzenie zobowiązujesz się umową, że nigdy nie zerwiesz plomby gwarancyjnej i nie zajrzysz do środka, są na porządku dziennym. Sprzedaż zamkniętego produktu, bez dostępu do jego projektu, kłóci się z wolnym obiegiem idei, dlatego apelujemy: wiedza w ręce ludu! 

Wierzymy, że możliwy jest zysk bez wyzysku. 
Nasza współpraca z podwykonawcami i projektantami jest biznesowa, ale też partnerska, oparta na obopólnej korzyści i wspólnym celu, ponieważ pracujemy z ludźmi, dla których wspólne działanie jest pasją. Nie produkujemy w krajach łamiących prawa pracownicze.

Tworzymy i sprzedajemy rzeczy, do których sami jesteśmy przekonani, o jakości, z której sami chcemy korzystać. 
Świat jest przepełniony tandetą. Wiele z dostępnych na rynku produktów jest projektowanych z myślą o krótkim cyklu życia. Wiele też takich, które powielają w milionach egzemplarzy inne, już istniejące produkty. Przedmioty przestały służyć do rozwiązywania problemów i proponowania rozwiązań, zaczęły tworzyć problemy. Produkty masowe nie są wysokiej jakości - nie muszą być. Są projektowane, by je kupić i szybko wymienić na nowe.

Dokładamy wszelkich starań, by produkty Hedoco nie dołączały do tego wielkiego oceanu jednorazówek. Każdy tworzony przez nas przedmiot jest obdarzany szczególną uwagą. Większość naszych produktów jest składana ręcznie, co pozwala zadbać o każdy szczegół wykonania.  

Wierzymy w budowanie więzi, odrzucamy marketingową papkę komunikacyjną.
Tworzenie społeczności wokół otwartego produktu jest de facto tworzeniem społeczności ludzi szukających rozwiązania podobnych problemów i mających podobne potrzeby. Zamiast nadawania komunikatu reklamowego, chcemy budować wzajemną i opartą na szacunku relację z naszymi użytkownikami. Dajemy dostęp do zgromadzonej przez nas wiedzy o produkcie i zachęcamy użytkowników do wspólnego modyfikowania i optymalizowania naszych projektów. Działamy wspólnie.
 
 
Hedoco, 2012