Twoje zamówienie

Waluta:

  • EUR
  • GBP
  • PLN
  • USD

Twój koszyk jest pusty

Obserwuj nas

Hedoco, czyli zrób to sam(a)
30.04.2012

Czy design, moda i zaawansowane technologie mogą łączyć się z nowym modelem współpracy z nabywcą produktów? W sklepie internetowym Hedoco klient jest jednocześnie twórcą i producentem, ponieważ Hedoco to pierwsza marka w Europie środkowo-wschodniej, która produkuje i sprzedaje wyłącznie design Open-sourcowy.

Hedoco to nowa marka, która opiera się na koncepcji współpracy między twórcą, producentem i klientem. Jej bazę stanowią idee otwartych technologii (Open Source). Na ich podstawie nabywca może tworzyć produkty i je zmieniać. W polskich realiach, szczególnie w branży designu i mody, są to działania pionierskie.

W ofercie Hedoco znajdują się produktyzaprojektowane przez młodych polskich designerów i inżynierów. Każdy nabywca może je kupić w naszym sklepie internetowym lub wykonać samodzielnie, na własny użytek. Wystarczy kliknąć w zakładkę „do it yourself” (zrób to sam/a) i bezpłatnie pobrać projekty czy dane technologiczne– mówi Piotr Grabowski, prezes firmy Modern Arts Management i współtwórca marki Hedoco.

Pierwsze produkty, zrealizowane na zasadzie open designu, dostępne w sklepie online to akcesoria modowe – torby ledBag i Eleven brothers  – oraz Dodecaudion, czyli zaawansowany technologicznie gestykularny kontroler muzyczny. Każdy z produktów zdecydowanie wyróżnia się wśród innych dostępnych na rynku.

Torba ledBAG [Hedoco+Róża Szczepańska], wykonana z filcu, ma wbudowany system oświetlenia diodami led. Strumienie światła skierowane są zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz produktu. Torba świeci, kiedy się ją otwiera, ale tryb pracy oświetlenia można zmieniać. Torba Eleven Brothers [Hedoco+Knockoutdesign] jest wykonana z 324 identycznych elementów w kształcie rombów, wyciętych z wysokiej jakości skóry. Jej uchwyty są wycinane z dębowego drewna przez artystę-rzeźbiarza. Dodecaudion [Hedoco+panGenerator] to przestrzenny kontroler dla profesjonalnych muzyków, didżejów i performerów. Ma kształt dwunastościanu foremnego. Każda ze ścian ma wbudowany czujnik podczerwieni, który zbiera informacje o obecności i odległości dłoni muzyka, a następnie przesyła dane do komputera.

W ciągu pierwszego półrocza 2012 roku planujemy wprowadzenie kolejnych produktów. Są wśród nich unikatowe kolekcje strojów, nowe projekty toreb oraz innowacyjna lampa reagująca na ludzkie emocje. Każdy z produktów będzie dostępny na zasadach otwartej licencji Creative Commons – wyjaśnia Paulina Jędrzejewska, wiceprezes Modern Arts Management. 

Właściciele marki Hedoco, jednocześnie z uruchomieniem sklepu online i strony www, rozpoczną też działania informacyjne wśród społeczności internetowych. Umożliwi to firmie doskonalenie produktów i wymianę doświadczeń z użytkownikami, którzy dzięki zasadom Open Design będą mogli poszukiwać nowych rozwiązań czy zastosowań dla produktów.

 

Hedoco – nowa, powstała w 2011 roku marka, należąca do firmy Modern Arts Management, działająca w nurcie open designu. Produkty Hedoco są unikalne, zaprojektowane przez młodych polskich artystów i designerów oraz  wykonane z dbałością o najwyższą jakość. W ofercie znajdują się wynalazki oparte na otwartych technologiach, kolekcje ubrań, akcesoria modowe oraz artykuły wzornictwa przemysłowego.

Dodatkowe informacje: facebook.com/HED0C0 i www.hedoco.com.

Hedoco, czyli zrób to sam(a)