Twoje zamówienie

Waluta:

  • EUR
  • GBP
  • PLN
  • USD

Twój koszyk jest pusty

Obserwuj nas

Hedoco na DMY w Berlinie!
05.06.2013

DMY to Międzynarodowy Festiwal Designu w Berlinie należący do największych i najważniejszych wydarzeń w dziedzinie designu na świecie. W jedenastej edycji udział weźmie ponad 700 wystawców z 30 krajów. Podczas tegorocznej edycji festiwalu Polska została zaproszona do organizacji specjalnego fokusu. Polish Design Focus ma na celu promocję polskiego wzornictwa przemysłowego i Polski jako kraju innowacyjnego. Projekt polega na prezentacji wybranych polskich twórców. Wspólnie z 137kilo, Bridge i Super Super zaprezentujemy swoje dotychczasowe osiągnięcia, a także nowy produkt - Biju! 

“Biju” to bryła interaktywnej biżuterii dająca zarówno bazę do indywidualnej wypowiedzi estetycznej, jak i możliwość, aby wyrazić swoją osobowość. Jest rodzajem tabula rasa i tylko od Ciebie zależy czym konkretnie się stanie -  jedynie prostopadłościanem wyświetlającym inicjały lub inny prosty komunikat, czy też modułem prezentującym bardziej złożone elementy graficzne. A przy odrobinie pomysłowości i wysiłku programistycznego Biju może wchodzić w interakcje z innymi Biju w okolicy i stać u podstaw nowych znajomości, lub też reagować na Twoją ekspresję gestykularną. Wszystko w Twoich rękach. Dzięki oparciu projektu na otwartej licencji Creative Commons, możesz dowolnie zmieniać, wręcz tworzyć oprogramowanie Biju, nadając jej nowe funkcjonalności i zastosowania. W zależności od nastroju lub potrzeby, Biju zapewni Ci najwłaściwszy sposób autoekspresji w kontakcie z otaczającym światem, a wszystko na matrycy z 64 punktami świetlnymi. Wszechstronność Biju wyraża się również w wielu możliwościach jej noszenia  - sprawdzi się jako broszka, ale też bransoleta i wisior. Technologiczny charakter bryły podkreśla jej forma, powycinana z małych kwadratów odwołuje się do początków komputerów - taśm perforowanych do zapisu danych. Bezkopromisowa i oryginalna, mocno techniczna bryła nasuwa skojarzenia z architekturą. Jednak o porządku lub chaosie w Bjiu decyduje sam użytkownik.Największym potencjałem projektu Biju są bowiem jej użytkownicy, gdyż to oni współtworzą biżuterię, decydując czym projekt ostatecznie się stanie. Biju jest powrotem do dawnych funkcji biżuterii, będącej nie tylko ozdobą, ale i elementem niosącym określone treści i znaczenia. 

projekt: Hedoco+Cooperativa Studio

Chcesz obejrzeć i wypróbować Biju? Widzimy się w Berlinie!

Kliknij tutaj i zamów Biju! 

Nasz wyjazd do Berlina został sfinansowany przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu Kultura Polska Na Świecie.  

iam