Twoje zamówienie

Waluta:

  • EUR
  • GBP
  • PLN
  • USD

Twój koszyk jest pusty

Obserwuj nas

Hedoco to pierwsza marka w Europie środkowo-wschodniej, która produkuje i sprzedaje wyłącznie open design, gdzie odbiorca – całkowicie legalnie – może stać się jednocześnie projektantem, producentem i nabywcą. 

Przeczytaj nasz Manifest!

O Nas

Aleksander Janas - Dyrektor Kreatywny Hedoco

Piotr Grabowski & Paulina Jędrzejewska - Założyciele Hedoco

Piotr Grabowski & Paulina Jędrzejewska - Założyciele Hedoco

Jak działamy?

Produkty Hedoco są unikalne, zaprojektowane przez młodych polskich designerów i wykonane z dbałością o najwyższą jakość. W naszej ofercie znajdują się kolekcje ubrań, akcesoria modowe, artykuły wzornictwa przemysłowego oraz wynalazki oparte na otwartych technologiach.

Klienci Hedoco mogą zarówno kupić gotowe produkty naszej marki, jak i samodzielnie wykonać każdy z nich. Jest to możliwe dzięki idei Creative Commons, promującej otwarty model współpracy między użytkownikiem, projektantem i producentem. W dziedzinie mody i projektowania jest to na polskim rynku rozwiązanie wyjątkowe.

 

Co to jest Creative Commons?

Zasady Creative Commons pozwalają twórcy lub producentowi na dzielenie się prawami autorskimi i własnością intelektualną z potencjalnymi użytkownikami jego dzieł czy produktów. Dzięki temu każdy – bezpłatnie, w stosunkowo prosty sposób i całkowicie legalnie – może dostosować dany przedmiot do własnych potrzeb. Może go również wykonać według udostępnionych danych i projektu technicznego, jako do it yourself, czyli zrób to sam(a). Taka licencja nie jest wyłączna. Oznacza to, że może z niej korzystać wiele osób.

Creative Commons to inicjatywa ponad granicami. W Polsce jest jeszcze mało znana, ale mamy nadzieję, że Hedoco przyczyni się do jej popularyzacji.