Twoje zamówienie

Waluta:

  • EUR
  • GBP
  • PLN
  • USD

Twój koszyk jest pusty

Obserwuj nas

Torba Eleven Brothers - Design w czystej postaci
30.04.2012

Czy skórzana torba może jednocześnie zachwycać designem, skłaniać do refleksji nad tempem życia oraz dawać możliwość legalnego i samodzielnego tworzenia produktu? Torba Eleven Brothers spełnia każdy z tych warunków.

Torba Eleven Brothers – produkt Hedoco, zaprojektowany przez grupę Knockoutdesign – wykonana jest z 324 identycznych elementów w kształcie rombów, uzyskanych z wysokiej jakości skóry. Oryginalności i szyku dodają jej ręcznie wykonane uchwyty z dębowego drewna. 

Przy realizacji każdego z projektów, Hedoco współpracuje z młodymi polskimi designerami. Nasze kontakty zprojektantkami torby Eleven Brothers – skupionymi w grupie Knockoutdesign – od początku opierały się na kluczowym założeniu: umożliwieniu użytkownikom wykonania samodzielnie torby na zasadach Creative Commons, czyli otwartych licencji. Krótko mówiąc: zrób to sam, bezpłatnie i legalnie– wyjaśnia Piotr Grabowski, prezes firmy Modern Arts Management, współzałożyciel Hedoco.

Nazwa Eleven Brothers pochodzi z baśni Dzikie Łabędzie Hansa Christiana Andersena, w której siostra – dla ratowania życia swoich jedenastu braci – każdemu z nich przygotowuje koszulę ze splecionych pokrzyw. Ta filozofia – medytacji i refleksji – kryje się w każdym z ponad trzystu elementów torby. Podejście to skłania do zastanowienia się nad tempem życia oraz jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę kreacji. Projekt ten wpisuje się również w ciągle postępujący trend personalizacji produkcji, wyznaczający tendencje do skracania serii produkcyjnych oraz podkreślania indywidualnego charakteru produktu. Dużym atutem jest także angażowanie uczestnika w procesy twórcze związane z kreowaniem produktów. Realizując ideę Open-designu, Hedoco udostępnia projekt torby na stronie internetowej. Torbę Eleven brothers, jak i inne produkty, można wykonać samodzielnie i to całkowicie legalnie. Wystarczy kliknąć w zakładkę „do it yourself” (zrób to sam/a) i bezpłatnie pobrać projekt torby.

Design torby Eleven Brothers od pierwszej chwili przyciąga uwagę. Jest inna. Elegancka i delikatna. W zależności od pory dnia lub pomieszczenia, w którym przebywamy, gładka skóra załamuje światło i tworzy półcienie na powierzchni torby. Czasem jej powierzchnia wydaje się jednolita, czasem ażurowa. Odkrywanie ukrytych cech i zalet Eleven Brothers może zająć wiele dni– mówi Paulina Jędrzejewska, wiceprezes Modern Arts Management,  współzałożycielka Hedoco.

Torba Eleven Brothers jest dostępna w naturalnych, czystych kolorach. Paleta została ostatnio poszerzona o gamę nowych pastelowych barw. Oprócz czerni i szarości, w ofercie Hedoco znajdą się takie kolory jak rozbielony róż, błękit pruski, złamana żółć czy róż pompejański.

 

_______________ 

Hedoco – nowa, powstała w 2011 roku marka, należąca do firmy Modern Arts Management działająca w nurcie open designu. Produkty Hedoco są unikalne, zaprojektowane przez młodych polskich artystów i designerów oraz  wykonane z dbałością o najwyższą jakość. W ofercie znajdują się wynalazki oparte na otwartych technologiach, kolekcje ubrań, akcesoria modowe oraz artykuły wzornictwa przemysłowego. 

 Dodatkowe informacje: facebook.com/HED0C0 i www.hedoco.com.

Torba Eleven Brothers - Design w czystej postaci